czwartek, 1 stycznia 2015

2015

Witam w Nowym Roku :) 
W ramach pierwszego wpisu realizującego projekt "Styczeń w słowach" postanowiłam utworzyć listę prostych rzeczy, które pomogą uczynić ten rok lepszym.

Każdego dnia wyjdź z domu
Chociażby do sklepu. Nie zamykaj się w domu.

Ustal sobie czas dla siebie
Chociaż pół godziny dziennie.Niech to będzie czas tylko dla ciebie. Nie dla chłopaka, siostry, przyjaciółki.
Zrelaksuj się, pomaluj paznokcie, weź długą kąpiel.

Uśmiechaj się
Do nieznajomych też.
Uśmiechanie się powoduje, że czujesz się lepiej, jesteś bardziej zrelaksowany, samopoczucie się poprawia. Dobry nastrój pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, a ogólnie dobre samopoczucie ma dobry wpływ na serce i układ krążenia.
Uśmiechająca się osoba wygląda bardziej atrakcyjnie,
sprawia wrażenie bardziej przyjaznej, otwartej, pewnej siebie i towarzyskiej.
Zadbaj o pozytywne nastawienie każdego dnia
Niech pierwszą rzeczą, którą zrobisz po przebudzeniu będzie przypomnienie sobie chociaż trzech dobrych rzeczy, które spotkały cię wczoraj.
Podczas szykowania się, włącz sobie optymistyczną piosenkę :)Ćwicz codziennie
Nawet jeśli to będzie tylko pięć minut.
Pięć minut każdy zdoła wygospodarować.
           5>0
Niech to będzie cokolwiek,coś co lubisz.
Brzuszki, przysiady, rozciąganie.

Wybieraj :) 

Stawiaj sobie cele
Zarówno te łatwe jak i trudniejsze i dąż do ich osiągnięcia. 


Ciesz się swoimi sukcesami
 Nie ważne czy są małe czy duże. To był twój wysiłek i ciesz się z efektów.
  Dbaj o swój wygląd


To, jak wyglądamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.  Zaczyna się od nieumytych włosów, a kończy na "Jestem do niczego".
  

Dostrzegaj piękno

Zastanów się nad  fenomenem najdrobniejszych szczegółów naszego świata i skomplikowanych mechanizmów, które nim rządzą.
No i zachwycaj się tym.


  Nie poddawaj się łatwo 
To, że przegrałeś jedną bitwę nie oznacza, że przegrałeś wojnę. Nie chodzi tutaj o walkę do upadłego, nie zawieranie kompromisów, ale o to byś nie poddał się jeszcze przed startem, bo w ten sposób nic nie osiągniesz. 

5 komentarze:

Różowa Klara pisze...

Zdecydowanie warto wcielić takie zasady na 2015 rok :)

different pisze...

Bardzo fajna notka i porady też niczego sobie. Zmotywowałaś mnie nieco, przyznam to otwarcie :) Czekam na więcej notek ze Stycznia w słowach, zwłaszcza, że w tym miesiącu raczej się nie skuszę ;)

Gaja pisze...

Taki wpisy mogę czytać codziennie :-) Po wielu przejściach stwierdzilam, że nie ma to jak pozytywne nastawienie i że nic nie jest ważniejsze od mojego dobrego samopoczucia. Jednym zdaniem - z uporem maniaka trwam w poczuciu szczęścia. Kiedy czytam tego typu wpisy sprawiam, że mój cel nigdy nie znika mi z zasiegu wzroku. Szczęśliwego Nowego Roku!

Dashka pisze...

Mądre rzeczy :D
Większość z nich praktykuję, ale muszę popracować np nad czasem dla siebie. Jest tyle fajnych rzeczy, które można zrobić, że odpoczynek aż schodzi na dalszy plan.

Bukowina pisze...

Widzisz, niby takie oczywiste rzeczy a taki entuzjazm. Pomijając przypominanie sobie rano miłych rzeczy i puszczanie relaksującej muzyki, bo mój poranek to bitwa na śmierć i życie z niewyspaniem, zimnem i ciemnością - nie ma to jak wstawać o 5 rano. Puszczam muzykę w drodze do szkoły, i to GŁOŚNĄ żeby tak bardzo nie bać się ciemności i złapać rytm marszu. Reszta jak najbardziej w użyciu, zwłaszcza uśmiechanie się. To piękne, kiedy idziesz ulicą (najlepiej w czymś zabawnym jeszcze, wstążeczki na glanach, dziurawe spodnie, wielka, kolorowa czapka, no idzie wariat ulica po prostu) i uśmiechasz się do wszystkich przechodniów, zwłaszcza tych starszych, smutnych i przygnębionych ,,tą dzisiejszą młodzieżą". Niektórzy nawet uśmiechają się do ciebie! I to jest sukces na miarę zapisania w kalendarzu :) Zwłaszcza wszystkie dzieci się śmieją.

Prześlij komentarz

Cieszę się, że Cię tu widzę :) Miło mi Czytelniku, że przeczytałeś mój tekst i chcesz napisać komentarz :)