wtorek, 6 stycznia 2015

LBA po raz drugi

Tym razem zostałam nominowana przez different. Do zabawy zapraszam wszystkich, którzy czytają ten post i jeszcze nie brali w tym roku udziału w LBA. Pytania są te same, na które odpowiadam ja, ponieważ
nie chciało mi się wymyślać nowych bardzo mi się podobają.

1. Jakie jest najlepsze ze wspomnień minionego roku?
Siedziałam na plaży. Razem ze mną byli świetni ludzie. Śmialiśmy się. Robiliśmy sobie głupie zdjęcia. Obejmował mnie fajny chłopak. Byłam szczęśliwa. To jest pierwsze.
A drugie jest takie, że graliśmy w jakąś grę karcianą i piliśmy. 
Piłam tylko tyle, że było mi przyjemnie radośnie, a rano bez kaca. 
Rozmawialiśmy. Potem chciało mi się spać i się położyłam przy tym chłopaku. Trzymaliśmy się za ręce, cmoknęłam go w usta. To też jest dobre wspomnienie.


2. Co myślisz o osobach, które się okaleczają?
Uważam, że to osoby, które mają problemy z radzeniem sobie z emocjami. Uważam także, że nie jest to dobry sposób.

3. Czy uważasz siebie za osobę, która ma w sobie coś z egoisty?
Uważam, że każdy ma w sobie egoizm. W większej lub mniejszej ilości, ale każdy. Swoją drogą określiłabym się raczej jako hedonistkę. Dążenie do własnej przyjemności-owszem, ale nie kosztem innych.


4. Opisz swoje ulubione miejsce we Wszechświecie.
Moje ulubione miejsce, hmm. Ciepłe morze, piaszczysta plaża, gorąco, świetni ludzie.
5. Chciałabyś zrobić coś dla ludzkości?
Coś,czyli? Nie mam talentu muzycznego, więc nie przekażę, tego co uważam za ważne poprzez muzykę. Na chemii się nie znam, więc leku na raka raczej nie wynajdę.
Coś co mogę zrobić dla ludzkości to chyba tylko (a może aż?) staranie się być dobrym człowiekiem. Przepuszczać w kolejce w sklepie matkę z dzieckiem (ojca też, jakoś tak matka pierwsza mi na myśl przyszła),pomagać ludziom.

6. Czy powiedziałaś kiedyś coś, przez co czułaś do siebie wstręt?
Jest pewna taka rzecz, przez którą do dzisiaj jest mi głupio, chociaż zrobiłam to będąc dzieckiem. Nie umiem za to przeprosić i mam nadzieję, że osoba, która przez to płakała już tego nie pamięta.

7. Masz jakiś sekret, który skrupulatnie ukrywasz?
Tak i pozwólcie mi ukrywać go w spokoju dalej.

8. Co uważasz za najgorszy wynalazek XXI wieku?
Może wyjdę na ignorantkę, ale nie mam pojęcia co wynaleziono w XXI wieku. Komputer,internet-to wszystko wynalazki XX wieku, chociaż dopiero w XXI stały się tak popularne i masowe.
Ale jest pewna rzecz, która denerwuje mnie w XXI wieku, chociaż nie można na pewno nazwać tego wynalazkiem. Nowy pogląd =/= wynalazek, prawda?
Denerwuje mnie to, że żyjemy w XXI wieku, ale ludzie wciąż wkręcają się w stare schematy.
Z jednej strony chcemy iść do przodu, a z drugiej powielać życie naszych rodziców, dziadków.
Niby mamy otwarty świat, możemy wyjeżdżać poza granice, ale tylko narzekamy na to, że w Polsce jest nam źle i nadal siedzimy tutaj, nic nie zmieniamy, bo się "nie da".
Niby chcemy być takimi kobietami sukcesu, ale jednak większość dochodzi do wniosku, że najlepiej byłoby urodzić dziecko w wieku dwudziestu pięciu lat. A przedtem oczywiście ślub kościelny. Co z tego, że nie wierzę w Boga? Przecież tak wypada.
Fuck, teraz na to patrzę, czytam i w sumie chyba nie przekazałam tego co chciałam, mówiłam, że krótkie odpowiedzi są najlepsze, bo pisząc długie wylatuje mi z głowy to, co było najważniejsze do przekazania.
W skrócie chodzi o to,że z jednej strony chcemy nowego, a z drugiej chcemy żyć według wcześniej ustalonego planu.9. Czy kiedykolwiek myślałaś, że mogłabyś być kimś innym, gdyby nie coś, co się wydarzyło?
Owszem. Wszelkie nasze wybory czy też nie nasze,wydarzenia, które zdarzają się w naszym życiu kształtują nasz charakter. A gdy charakter jest inny,jesteśmy innymi ludźmi.
Przykładowo jeśli kiedyś obdarzyliśmy kogoś zaufaniem i przez to spotkała nas przykra sytuacja to potem jesteśmy ostrożniejsi,bardziej nieufni,dmuchamy na zimne. Chyba, że wcale nie uczymy się na błędach, jeśli tak to szkoda.
Albo jakieś tam doznane krzywdy, znęcanie się powodują, że jesteśmy silniejsi, potrafimy panować nad swoimi emocjami, itp.10. Uważasz, że byłaś dziwnym dzieckiem?
Zdecydowanie tak, w przedszkolu wcale się nie odzywałam, zwłaszcza do innych dzieciaków. Odzywałam się w sumie tylko do rodziny i jednej sąsiadki, która przychodziła czasem mnie pilnować, dopóki nie przeprowadziliśmy się. Fajna pani.
Potem ta małomówność w sumie mi przeszła.

11. Na jaką czynność szkoda Ci najbardziej czasu?
Na sprzątanie. Ten pierdolnik w moim pokoju to tak na prawdę artystyczny nieład.

3 komentarze:

Bukowina pisze...

Co do tych wynalazków to właściwie masz rację. Chyba, ze te wszelkie tablety, smarthphony i inne modyfikacje nazywać wynalazkami, ale to raczej udoskonalenia telefonu i komputera. Nie mamy jeszcze tak wielkich wynalazków, by zmieniały postać świata, w końcu ten wiek trwa dopiero 15 lat. A nawet jeżeli są, giną w zawale informacji które otrzymujemy codziennie i nie możemy ich wyłowić, albo w ogóle się o nich nie mówi (zwłaszcza, jeżeli wynaleźli coś Polacy, wtedy z zasady w Polsce się o tym nie wie. ) Zobaczymy, co będzie za 50 lat, co się dalej ukształtuje.

JustMe pisze...

To prawda, jednak wszystko co się dzieje ma na nas jakiś wpływ- mniejszy bądź większy, ale zawsze. Każde doświadczenie nas zmienia, wpływa na charakter i na to kim jesteśmy.

different pisze...

Fajne odpowiedzi. Chyba najbardziej podoba mi się ta długa. Nareszcie rozwinęłaś myśl, i to mnie się podoba. Zgadzam się z Twoim zdaniem w 100%. Jest taki fajny cytat, który zwiera Twoją myśl : "Ludzie chcą zmian, jednocześnie pragnąc, by wszystko pozostało takie samo". To smutne. Ale nie, lepiej narzekać, że stare poglądy są do kitu i nic z tym nie zrobić. Jakie to jest żałosne.

Prześlij komentarz

Cieszę się, że Cię tu widzę :) Miło mi Czytelniku, że przeczytałeś mój tekst i chcesz napisać komentarz :)