sobota, 6 grudnia 2014

Uśmiechnij się, czyli kilka korzyści płynących z uśmiechu i śmiechu

Uśmiech to wyraz twarzy, powstający przez napięcie mięśni po obu stronach ust, oraz (w pełniejszym uśmiechu) napięcie mięśni wokół oczu. Jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem takich emocji jak szczęście i rozbawienie.
Śmiech jest u ludzi jednym z przejawów radości lub szczęścia.

Uśmiech jest lekiem na wiele dolegliwości. Przynosi wiele korzyści dla organizmu, zarówno psychicznych jak i fizycznych. Nie ma znaczenia czy jest szczery, czy wymuszony, bo nasze ciało nie rozpoznaje udawanych emocji i reaguje tak samo.

 Kilka korzyści płynących z uśmiechania i śmiania się:


Uśmiech wydziela endorfiny

Są to substancje odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Uśmiechamy się, gdy mamy dobre samopoczucie, a uśmiechając się, poprawiamy je :) Osoby uśmiechnięte odbierane są jako bardziej atrakcyjne
  


 
Lepszy wygląd
Śmiech powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, które wpływają na lepsze odżywianie skóry i jej oczyszczanie.Dzięki lepiej ukrwionej skórze głowy stan włosów poprawia się - stają się mocniejsze i zdrowsze. 
                         Dotlenianie organizmu
Podczas śmiechu nabiera się trzy razy więcej powietrza niż normalnie. Głęboki wdech, długi wydech i skurcze mięśni przepony oczyszczają płuca ze szkodliwych substancji. Zostaje nawet pobudzony układ krążenia, który rozprowadza lepiej dotlenioną krew do tkanek. Śmiech bardzo dobrze wpływa na serce przez zwiększoną ilość skurczy, a dzięki lepiej zaopatrzonym w powietrze płucom lepiej dotleniamy nasz mózg. Dzięki temu poprawia się koncentracja i pamięć.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cieszę się, że Cię tu widzę :) Miło mi Czytelniku, że przeczytałeś mój tekst i chcesz napisać komentarz :)